O Vás

Několik příkladů Vašich léčebných úspěchů:

Kadeřnice (60) pracuje po 4 měsících cvičení bez větších bolestí zápěstí. Za další 2 roky zmizení tukového hrbolu za krkem.

Citlivost nohou se u muže (40) s vrozenou poruchou krvetvorby a od mládí ztuhlých kolenních kloubech po třech letech cvičení zlepšila o 20 %

Máma dvou dětí se v 41 letech se nedokáže pro bolesti v ramenou a v zádech už ani učesat, po 4 měsících jógy bolesti ustoupily. Tato žena měla od dětství (13 let) po zlomenině kosti pod kolenem a nepodařené operací celoživotně vychýlenou nohu 45° špičkou ven, po 1 roce vyšlápla Killimanjaro a tedy po 2 letech cvičení noha osvalena takovým způsobem, že nemusí při chůzi vědomě nohu natáčet dovnitř, aby nezakopávala a při lehu na zádech špička neklesá do strany

Muž technik 70, úraz  v tramvaji. Dva měsíce cvičení vyřešily bolestivost ramene, kterou lékaři odmítli po ukočení rehabilitace dále řešit z důvodu věku!

Mladá žena 30 let, kosmetička. Po 3 měsících cvičení zlepšeno dýchání (astma).

Čtvrtý týden po reoperaci ramene s vyztužením drátama a šroubama (žena 41), obchodní zástupce farmaceutické firmy, jsme opatrně zahájili cvičení, zároveň s jógou probíhala rehabilitace, tři měsíce po operaci plná zátež.

Čtyři měsíce cvičení (žena 38) pomohly ke zmírnění průběhu a počtu ataků migrény, provázené 3-5 denní pracovní neschopností, po dvou letech migrény jen při výrazném stresovém zatížení a je schopna je zvládnout při vědomí a s odpočinkem, většinou bez léků.

Po 18 měsících jógy (muž 62) ustoupily potíže a bolesti kyčlí a po roce se vrací k volejbalu.

Úraz kolene (muž 50), následně operace a bez klasické rehabilitace po 8 týdnech šetrného cvičení plná zátěž v chůzi bez bolesti, operující lékař MUDr. Paša pochválil velmi dobrý stav. Bohužel za další dva týdny při extrémní zátěži v přírodě opět koleno zraněno, znova berle, ale již neoperováno a po dalších 6 týdnech noha opět vpořádku.

Tři roky cvičení (žena 46) po šoku a celkovém selhání organismu jóga vrací citlivost do rukou a nohou, postupně odeznívá křečovitost svalů, zlepšuje se prokrvení a obnovuje chůze, zatím převážně s oporou, to vše bez jakékoliv další lékařské účasti.

Muž sportovec (50) po 1 roce cvičení pociťuje obrovskou úlevu od těžkých stavů a pocitů v hlavě (následky vleklého onemocnění boreliózou a meningitidou), opět bez péče lékařů.

Po 4 týdnech pravidelného cvičení 11 letá dívka pokračuje v závodním tancování bez bolestii zad

Po 3 týdnech se po zranění kolene mladá volejbalistka (14) se vrací do zátěže bez rehabilitace.

Po 8 týdnech cvičení jógy se u maminky dvou dětí (38) vyřešila silná trvalá bolest zad a přišla neočekávaná, ale vítaná redukce váhy o 9 kilo!

Žena 43 let opakovaně odmítla operaci s tím, že lékaři si počkají, jakou alternativní cestu si pacientka zvolí. Vychýlené 2 plotýnky a trvalé vystřelovací bolesti do zad a do nohy. Po půl roce cvičení na CT "objeveno" zlepšení a nepřímo bylo dáno doporučení ve cvičení jogy pokračovat.

Žena 62 let v únoru 2019 úraz páteře na lyžích, zlomené (naštípnuté) obratle spodní hrudní páteře, odmítla operaci. Přichází s korzetem, který v červenci pomalu odkládáme a v září už žena začíná s běžnými aktivitami a tančí ! V únoru 2020 bez omezení opět na lyžích !

Ženě 64 let byla doporučena operace zad pro trvalé bolesti kyčle s vystřelovacími bolestmi do levé nohy. Po čtyřech měsících výrazné zlepšení bolestí a po dalších čtyřech měsících na kontrolní MR 2020 konstatováno zlepšení stavu a upuštění od plánované operace.

Žena 55 let diagnoza RS 2012 (roztroušená skleroza): Přichází v březnu 2020 ve stavu, kdy už rok a půl chodí v předklonu, jelikož nožičky má tak slabé a tělo tak zkřivené a ztuhlé, že se nedokáže už narovnat. Spává s bolestmi a s křečemi v nohou. Léčba střídavě zabírá s třídavě nikoliv. Vstává každou hodinu, aby ulevila bolestem v chůzi, avšak stále v předklonu. Na první hodině se za dvacet minut po začátku cvičení narovnala a zůstala sama stát bez opory !! Na druhé hodině se podařilo na konci lekce uvolnit a narovnat nožičky vodorovně na podlahu !! Což rok a půl předtím z důvodu křečí ve svalech nemohla položit.. NA každé další hodině se narovná do stoje během 8 - 10 minut.

 

Muž 68 let, který byl odeslán z nemocnice domů s tím, že dále pro něj lékaři nemohou víc udělat:

po 4 měsících bolestí zad a tzv. léčby (3x denně Tramal 250) nakonec hospitalizován, stav bez zlepšení, po návratu domů nebyl schopen ani chůze, docházím za ním domů: po 1. cvičení výrazná úleva, po 4 týdnech cvičení sníženy dávky Tramalu, lepší spánek, psychika) a po dvou letech opět se věnuje na plné pecky sportu (běhání, lyže, běžky, kolo). Za další dva roky obstarává velkou zahradu a vrátil se je golfu.

Posílá tyto sms:

5.5.2020 Dobrý večer, ležím na zemi ve svém pokoji a promítám si dnešní cvičení. Myslím, že to bylo nejlepší cvičení v mé historii. Šokovalo mne zvláště postupné vybudování propojení mých dvou neuralgických bodů, kolena a zádového svalu. Tyto pocity se dostavují pod vaším vedením, asi to tak má být. Při samocvičení zřejmě nejsem ještě schopen hlídat všechnx detaily a pak ten účinek není tak hluboký. Teším se na příště!

12.5.2020 Dobrý večer, tak dnes to byl zase mazec! Cítím, že se něco děje, tělo má nové reakce, ve větší hloubce. Veřím, že samocvičení je nutné a má v procesu své důlečité místo, ale bez důsledného cvičení s terapeutem není progrese a kýžený posun dále..

12/2021 Mladý muž přichází poprvé do jógy s bolestivou pravou rukou, protože je už 2 měsíce doma na nemocenské a nemůže dělat svou práci tesaře. Lékaři obstřikují, rentgenují, mudrují a nic nenašli. Vnímám, že větší problem má jeho tělo na levé straně, leží celý zrkoucený, ale on si nic zásadního neuvědomuje,.. Cvičíme 20 minut a nejdříve se mu začne ozývat levé rameno, pak levý loket a při dalším uvolnění už mladý muží cítí celou levou paži. Úplně to nechápe a říká, že je to zajímavé.. Po každém protažení čekáme, až se nervová vlákna zase zklidní a tělo všechny reflexy zpracuje. Naučil se na první hodině 6 cviků a spokojeně odchází domů. Věří, že jeho potíže si bude umět vyřešit, nebojí se budoucnosti a komplikací v práci..

 

Nicol přišla 2.11.2017 na jógu velmi přetížená a po zážitku při cvičení a v relaxaci píše:

Ahoj,

ráda bych se podělila o můj........zážitek, pocit, nebo prostě jenom Bytí sama v sobě, ve svém Těle, slova jsou tak omezená, stále nenacházím vhodné slovo, či popis, toho se mi dnes přihodilo, nebo co mi bylo  dopřáno a já za to velice Děkuji,  na lekci JÓGY. Už teď, kdy píšu tyto řádky mi do toho moje hlava kecá, takže tomu dávám nějakou formu či kulturu, pokusím se tedy "popsat" co se mi .......

Člověk se může dostat opravdu k sobě, myslím tím k sobě "dovnitř" sebe, svého těla a je to tak krásné. Bylo mi umožněno tohle prožít a má vůle díků, úcty a pokory se nedá slovy vyjádřit. Když jsem se "probudila" z relaxace šlo to tak nějak samo od srdce, přenést to na papír je trošičku složitější, ale i přesto to, co jsem "viděla" mi už nikdo nikdy nevezme.... a to je pro mě velmi důležité. Moc bych přála každému, aby toto prožil, jak je to vlastně všechno naprosto jednoduché a jak vše má svůj smysl a jak nic není "dobře" a nic "špatně".

Vidím narůžovělé obláčky a moje srdce se na mě směje a je krásné a čisté, takové celé růžové ....všechno okolo je tak čisté klidné a křehké. Spojila jsem se se sebou, s tím, co máme každý uvnitř sebe, jsme tak neuvěřitelně krásní, čistí , cítím pokoru, úctu a LÁSKU, cítím se klidná velice klidná a svobodná. Nelze popsat krásu Bytí v sobě, jen proto jsem už teď pochopila, jak dokážou někteří "probuzení" lidé, BÝT V KLIDU a už jsem pochopila nebo pocítila,co je BÝT SÁM V SOBĚ. Bylo mi umožněno PROCÍTIT svobodu, oproštění se od čehokoliv, ta lehkost mého těla, kde čas ani prostor nemají žádnou váhu či formu, kdy problémy a bolesti všedního života neexistují. Dnes mi moje tělo dovolilo a já sama jsem si dovolila, s pomocí úžasné Zdeničky, které z celého srdce velice děkuji a jsem velmi ráda, že ji mám ve svém životě, být ve svém těle, zjistit, jak je neuvěřitelně krásné a dokonalé a čisté, dovolilo mi být bez strachu, bez bolesti v absolutním bezpečí, možná jsem i procítila bezpodmínečnou lásku, k čemukoliv na co jen pomyslíte. 

Jsem stále velice dojatá a cítím, jak je moje srdce šťastné.

Jestli je to nesrozumitelné, omlouvám se, to nejde popsat, to jde jen PRO-CÍTIT nebo PRO-ŽÍT.

Zdeni ještě jednou nebo spíš tisíckrát, DĚKUJI, velká Úcta a Pokora k Tobě a k Tvému poslání, které nádherně předáváš dál. :-)

DĚKUJI  a pěkné dny NIKY